AKK Maribor blizu 1. ligi, Sežanci ostajajo v 2., Hopsi uspešno, Portorož ne

Košarkarji AKK Branika Maribor se veselijo prve zmage na tekmah kvalifikacij za mesti v prihodnji sezoni Lige Nova KBM. Blizu zmagi proti Portorožu so bili že v rednem delu, saj so se v zadnjo minuto podali s petimi točkami naskoka. Uspeh jim je v zadnji sekundi podaljška prinesel Jan Tratnik, ki je zadel trojko za 92:91.

1105_mb

Na preostali tekmi so Hopsi v zadnji četrtini uspeli streti odpor Mesarije Prunk Sežana in jo premagali z 81:71. Sežančani so s tem porazom izgubili možnosti za napredovanje med prvoligaše.

Kvalifikacije za mesti v Ligi Nova KBM, 2. krog, 11.5.

Mesarija Prunk Sežana – HOPSI POLZELA 71:81 (14:18, 16:18, 23:17, 18:28)
(Furlan 21 (9 skokov), Škerbec 14 (6 skokov, 4 podaje); Kosič 27, Godler 12)

Po drugem kolu kvalifikacij za Ligo Nova KBM je jasno, da bodo košarkarji Mesarije Prunk iz Sežane tudi v prihodnji sezoni nastopali v 2. SKL. Po porazu v primorskem derbiju s Portorožem so tokrat pred domačimi gledalci izgubili s Hopsi z 71:81.

AKK BRANIK MARIBOR – Portorož 92:91 (16:18, 27:24, 21:17, 18:23, 10:9)
(Tratnik 26 (15 skokov, 5 podaj), Cej 20; Barbarič 23 (7 skokov), Karavdić 18 (10 skokov))

Košarkarji mariborskega Branika so naredili prvi korak k vrnitvi v prvo slovensko ligo. V drugem kolu kvalifikacij so pred domačimi gledalci po podaljšku premagali Portorož. Junak je bil kapetan Jan Tratnik, ki je v zadnji sekundi zadel trojko za zmago z 92:91. 26-letni Mariborčan, ki v višino meri 190 centimetrov, je s statističnim indeksom 38 (26 točk, 15 skokov, 5 podaj) postavil tudi rekord sezone lige Nova KBM.