Abramovič prvo ime, več kot 200 točk v Podčetrtku

Rubrika: Nižje slovenske lige

S tekmovanje v novi sezoni so začeli tudi košarkarji v 2. SKL. Že uvodno srečanje je bilo prava poslastica, saj sta se v Podčetrtku pomerili ekipi Term Olimia in Celja. Zmaga je po pravi drami in dodatnih petih minutah odšla v roke Podčetrtčanov. Na sobotnih tekmah sta do zmage prišli ekipi Mesarije Prunk in Hrastnika.

2. SKL, 1. krog:

5.10.
TERME OLIMIA PODČETRTEK – Celje 103:101 (26:28, 33:23, 19:19, 17:25, 8:6) *po podaljšku
Milašinović 30 (6 skokov, 11 asistenc), Cerkovnik 23 (9 skokov), Strnad 15; Hunt 22 (6 asistenc), Nuhanović 18 (18 skokov), Rizman 16 (7 skokov).

Obračun med prvaki 2. SKL v pretekli sezoni ter četrtouvrščeno ekipo omenjnega tekmovanja je epilog dobilo šele po podaljšku, saj se je redni del zaključil z rezultatom 95:95.

V prvem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, domačim košarkarjem pa je uspelo pred glavnim odmorom priti do prednosti osmih točk. Po delnem izidu 10:0 so v 23. minuti Podčetrtčani vodili že za 14. Pet minut pred koncem so domači košarkarji še vedno vodili z dvomestno prednostjo, vendar pa so nepopustljivi Celjani uspeli rezultat poravnati na 95. Cerkovnik in Švigelj sta nekaj trenutkov pred koncem zgrešila po en prosti met, na drugi strani pa je Koštomaj znižal na -2, po izgubljeni žogi domačih pa je rezultat poravnal Nuhanović.

Na prvi koš v podaljšku je bilo treba čakati dve minuti, ko je svojo deseto točko dosegel Ivan Držić. V naslednjem napadu pa je Štruc odgovoril z zadetim metom za tri točke. Naziv junak srečanja je pripadel Dejanu Milašinović, ki je devet sekund do konca zadel met za tri točke in popeljal svojo ekipo do prve zmage v sezoni.

Milašinović je bil tudi najboljši igralec v domačem taboru. Na parketu je prebil vseh 45 minut, dosegel 30 točk, dodal pa še šest skokov in 11 asistenc. Pri gostih je 22 točk dosegel Jimmie Hunt, Nuhanović se je zaustavil po 19 točkah in 18 skokih.

6.10.
HRASTNIK – Portorož 75:69 (20:22, 17:6, 15:23, 23:18)
Ovnik 21, Čergič 18, Babič in Požin (5 skokov, 12 asistenc) po 10; Cole 23 (14 skokov), Bahor 11, Radanovič 10 (5 skokov).

Hrastnik se je po dveh sezonah vrnil med drugoligaško druščino in že na uvodnem srečanju zabeležil zmago. Pred domačimi gledalci so bili s 75:69 boljši od Portoroža.

Po izenačem uvodu so do prve občutnejše prednosti prišli košarkarji Hrastnika, ki so na glavni odmor odšli s prednostjo devetih točk. Drugi polčas so domači otvorili s šestimi zaporednimi točkami in prišli do najvišje prednosti na tekmi (+15). Po košu Američana Colea so se Portorožani ob izteku 30. minute približali zgolj na točko zaostanka.

V 35. minuti tekmi so Primorci povedli za tri, nato pa je na sceno stopil junak srečanja, 36-letni slovenski reprezentant v košarki 3×3, Gašper Ovnik, ki je zadel tri zaporedne mete za tri točke, ob koncu pa s črte prostih metov potrdil zmago Hrastnika.

Ovnik je bil z 21 točkami prvi strelec svoje ekipe, z 12 asistencami se je izkazal Klemen Požin. Pri gostih je najnovejša okrepitev Timoty Cole tekmo zaključil s 23 točkami in 14 skoki.

Hrastnik v naslednjem kolu gosti kranjski Triglav, Portorož pa bo gostil še druge novince v 2. SKL, ekipo Trotov.

MESARIJA PRUNK SEŽANA – Plama Pur 85:67 (23:21, 18:15, 18:14, 26:17)
Abramovič 24, Kučej 20, Dimec 18 (6 skokov); Hreščak 19 (6 skokov), Srebovt 16 (15 skokov), Sajevic 12.

Mesarija Prunk je pred 400 gledalci v dvorani SŠ Srečka Kosovela ugnala ekipo Plame Pur in na najboljši možen način odprla sezono 2018/19. Gostje so na tekmi vodili največ za tri točke, Kraševci pa so do svoje najvišje prednosti prišli ravno ob zaključku tekme. Prvi polčas se je zaključil s +5 za domačo ekipo, ki pa je v prvi polovici tekme vodila tudi z dvomestno prednostjo.

V tretji četrtini so se Bistričani približali na tri točke zaostanka, domači košarkarji pa so odgovorili z delnim izidom 12:3. V zadnji četrtini so Sežanci dokončno uveljali svojo prevlado in vknjižili prvi par točk.

Najboljši strelec tekme je bil najnovejša okrepitev sežanske ekipe Robert Abramovič, ki je tekmo zaključil pri 24 točkah, štirikrat je bil uspešen izza črte 6,75. Gostje iz Ilirske Bistrice so prevladali v skoku (47:33), to pa ni bilo dovolj za zmago na težkem gostovanju. Pri gostih je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Robi Hreščak, Anže Srebovt, slovenski reprezentant v košarki 3×3, je dosegel 16 točk, ujel še 15 obitih žog, nad njem je bilo storjenih 11 osebnih napak.

V prihodnjem kolu 2. SKL se Mesarija Prunk odpravlja na gostovanje v Škofjo Loko, Plama Pur pa bo gostila aktualne prvake 2. SKL, ekipo Term Olimia.