ABA: Zvezda razbila Budućnost, Liga ABA ponosna na Krkino maskoto

Če je Crvena zvezda na prvi tekmi pokazala manj od pričakovanega, je bilo povsem drugače danes. Z izvrstnim drugim polčasom (44:25) je opravila s podgoriško Budućnostjo. Do prve zmage v sezoni je prišla tudi novomeška Krka, ki je opravila z Zadrom.

Jutri bo s prvim gostovanjem v regiji opravil Tajfun, Olimpija (njen predsednik Jani Möderndorfer danes slavi 50. rojstni dan) pa bo igrala v ponedeljek v gosteh proti Igokeji.

0310_krka
Krkina maskota na naslovki (foto: Kosarka.si)

Liga ABA, 2. krog, 3.10.

CRVENA ZVEZDA – Budućnost 83:62 (23:20, 16:17, 20:7, 24:18)
(Zirbes 19, Jović 11; Joseph in Šehović po 10)

Košarkarji Krke so prekinili niz dveh porazov z zmago proti Zadru (77:66). Ekipa pod taktirko trenerja Ivana Velića je ključno prednost nabrala v drugi četrtini (16:7). Prednosti niso več izpustili iz rok, za nameček pa je bila razigrana celotna ekipa (8 igralcev se je vpisalo med strelce), za razliko od uvodnih dveh tekem sezone pa so tokrat precej boljše odigrali prvi polčas. Tekmo je spremljalo 1000 gledalcev. Vnovič se je izkazal Jure Lalić (14), Bošnjak jih je dosegel 16 za goste.

KRKA – Zadar 77:66 (23:20, 16:7, 21:21, 17:18)
Krka: Ivanov 8, Sinovec 13, Rojc 8, Lalić 14, Katnić 8, Mulalić 11, Dimec 8, Lapornik 7.