ABA: Olimpija ohranja stik z vrhom, Krka izgubila petič zapored

Union Olimpija je v 10. kolu ABA Lige v Stožicah z 69:56 odpravila skopski MZT in zabeležila šesto zmago, medtem ko je novomeška Krka z 69:79 izgubila v Zadru, kar je že njen peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih zapored.

Varovanci Aleša Pipana so vodili skozi celotno tekmo in po ne preveč prepričljivem prvem polčasu, dobili so ga le za točko, na plin pritisnili v tretji četrtini. Ta del igre jim je pripadel z 19:11 in v zadnjih desetih minutah so se gostje uspeli dvakrat približati na 7 točk, pa še ta dva napada so Ljubljančani suvereno odbili in tako prišli do sila pomembne zmage, ki jih ohranja v stiku z vrhom ABA Lige.

Ključen je bil doprinos štirih košarkarjev, naziv igralca tekme pa je pripadel Halilu Kanaceviću, ki igra v vse boljši formi. Tokrat se je ustavil pri 13 točkah in statističnem indeksu 25. Enako število točk sta dosegla še Marko Marinović in Paolo Marinelli, Alen Omić pa je bil s 14 prvi strelec domačih.

Krka strmoglavila v formi

Košarkarji novomeške Krke so v 10. kolu ABA Lige z 69:79 klonili na gostovanju v Zadru. Po izjemnem začetku in le enem porazu na prvih šestih tekmah so zdaj – skupaj s senzacijo v Šenčurju, izgubili že petič zapored.

Varovanci Aleksandra Džikića so v prvem polčasu odigrali izjemno mizerno obrambo in Dalmatincem, ki so šele tretjič zmagali in prekinili niz šestih zaporednih porazov, dovolili 47 točk, kar je bistveno preveč. V napadu sta zatajila letos odlična Malcolm Armstead in Chris Booker, ki sta zadela le 5 izmed 16 poizkusov iz igre in skupaj zmogla le 9 točk. Dolenjski organizator igre je imel za nameček nemalo težav z rojakom Brianom Florenceom, z 19 točkami prvim strelcem tekme.

Drugi del igre se je začel bolj obetavno in gostje so se približali na vsega 9 točk razlike, toda Zadar je znova imel odgovor in prednost povišal na zajetnih 14 točk. Enostavno je bila dnevna forma v napadu Krkašev preskromna, obramba pa premalo angažirana za kaj več kot poraz z 10 točkami razlike.