ABA Liga za Rogaško prevelik zalogaj, v Tajfunu je ne izključujejo

Rubrika: ABA Liga

Razplet državnega prvenstva je pripeljal do tega, da bo pravico za nastope v ABA Ligi za prihodnjo sezono dobila bodisi ekipa Rogaške bodisi Tajfuna, odvisno končnega zmagovalca finalne serije. Obrnili smo se na predsednika oz. direktorja obeh kolektivov in ju povprašali, ali morda razmišljajo o koraku na višjo raven tekmovanja.

foto: KZS/Jure Godler
Pri Tajfunu so bolj naklonjeni ideji ABA Lige kot pri Rogaški. foto: KZS/Jure Godler

Ideji so precej bolj naklonjeni v šentjurskem klubu, medtem ko v Rogaški pravih možnosti ne vidijo, predvsem zaradi tega, ker klub organizacijsko deluje na amaterski ravni in nima operatica, ki bi se mu v celoti posvetil.

Boj za wild-card ABA Lige: Olimpija v prednosti pred Heliosom

“Vse je odvisno od tega, kako bi potekali dogovori z ABA Ligo. Pred sezono o tem nismo razmišljali, saj se nam ni niti sanjalo, da bi lahko dosegli tak uspeh. Realno si v tem trenutku, glede na naš proračun, logistiko in dejstvo, da nimamo profesionalca, ki bi deloval v klubu, težko predstavljamo, da bi lahko konkurirali in igrali ABA Ligo. Delamo na dolgi rok, želimo se stabilizirati in sodeč po informacijah, ki jih imamo, je ta stvar za nas trenutno prezahtevna,” meni Kristijan Novak, predsednik KK Rogaška.  

Direktor KK Rogaška Kristijan Novak. foto: rogaskenovice.si
Predsednik KK Rogaška Kristijan Novak. foto: rogaskenovice.si

Vsi okoli kluba prostovoljci

“Vemo, da imajo vsi klubi v ABA Ligi zaposlene profesionalce, ki vodijo tak projekt. Mi trenutno takega, ki bi se ukvarjal samo s tem in ekipo, nimamo. Prav tako nimamo športnega direktorja, njegovo delo namreč opravlja glavni trener s pomočnikom. Glede na to, da smo vsi okoli kluba bolj ali manj prostovoljci, si res težko predstavljam, da bi ob 8-urnem delovniku potovali po državah bivše Jugoslavije in igrali tekme. Poleg tega bi nam to prineslo tudi težave v domačem prvenstvu.”

Nastopile bi težave v državnem prvenstvu

Slatinčani glavne težave ne vidijo v financah, saj menijo, da bi z nekoliko višjim proračunom lahko nekako konkurirali, si pa ne želijo posledičnega padca v državnem prvenstvu. Le-to je kljub vsemu prvi cilj kluba. “Ne gre toliko za finance, saj v tem pogledu vidimo, da bi se z nekim minimalnim proračunom za ABA Ligo lahko nekaj spravilo skupaj. Letos smo imeli primer, da Krka, ki je v rotaciji imela 15 igralcev, ni zmogla igrati ABA Lige in domačega prvenstva. Porazi in poškodbe so pripeljale do tega, da v finalu gledamo Rogaško in Tajfun.” 

Direkrot KK Tajfun Urban Palčnik. foto: .kksentjur.net
Direkotr KK Tajfun Urban Palčnik. foto: .kksentjur.net

Tajfun bi se preselil v Celje ali Podčetrtek

Na drugi strani so Šentjurčani o vsem skupaj že razmišljali. Težavo, ki jo predstavlja neustrezna dvorana Hruševec bi rešili s selitvijo tekem v Celje ali Podčetrtek. “Zavedamo se naših omejitev, a popolnoma ambicij, da bi šli korak višje, ne izključujemo. Imamo omejitev, predvsem kar se tiče dvorane, čeprav tu obstajata opciji Celja in Podčetrtka, ki ima vse pogoje. Tega zato ne bi zanemarjali, je pa vse skupaj predmet temeljite presoje, s katero pa se še ne obremenjujemo. Do tja nas ločijo še najmanj tri tekme državnega prvenstva,” za kosarka.si pove direktor KK Tajfun, Urban Palčnik.

V kozjanskem klubu so prepričani, da bi bili organizacijo sposobni izpeljati projekt. V isti sapi dodajajo, da “preko trupel” nivojev ne bodo preskakovali, saj se želijo prepričati, če obstaja interes okolja, da podpre tak preskok.

Preveriti, če obstaja interes okolja

“Kdo pa je pred nekaj tedni pomislil, da bi lahko Šentjur kdaj prišel do finala? Če ne bi imeli ambicij, že v tej fazi ne bi segali tako visoko. Včasih je ambicija temeljila na preživetju od leta do leta v prvi ligi, nato se je nadgradila s tem, da smo uspeli kdaj poseči višje, tudi med prve štiri ekipe. Poudarjamo vedno zdravo ambicijo in stojimo trdno na tleh, zavedajoč se naših omejitev. Mislim, da zadeva ni nemogoča in to je najmanj, kar lahko v tem trenutku rečem. Apriori je ne zavračamo. Organizacijsko smo tega zagotovo sposobni, je pa vprašanje pri financah in okolju, če je to sposobno najti interes, da pri tem sodeluje,” je dodal Palčnik.