ABA: Derbi rdečih Crveni zvezdi

Košarkarji Crvene zvezde so v derbiju 22. kolu z 78:63 ugnali zagrebško Cedevito. Rezultat je sicer – glede na razmerje moči – morda celo nekoliko previsok, kajti domači so do visoke prednosti prišli ob zaključku tekme.

Cedevita je sicer imela dve odlični obdobju – prvega ob uvodu, ko je povedla z 8:0 in drugega v tretji četrtini, vednar so v zadnji Zvezdaši z granitno obrambo nasprotnika povsem razorožili in po preverjenem receptu prišli do 21. zmage na 22 tekmah. Hrvati so s porazom na 4. mestu izenačeni z beograjskim Partizanom, a imajo boljši medsebojni izid.

ABA Liga, 22. kolo

Ponedeljek, 16. februar:
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 78:63
(Mitrović 14, Jenkins 11, … Blažič 5, 3 skoki in podaja v 23 minutah; Bilan 13, Pilepić 10)