59 točk in 20 skokov Anthonyja Davisa ob rekordni noči v Detroitu

V nedeljo so bili vsi navdušenci nad Ligo NBA priča dominantni predstavi Anthonyja Davisa, ki je postavil nov mejnik v svoji mladi karieri.

Center New Orleans Pelicansev je na tekmi z Detroit Pistonsi, ki so jo Pelikani dobili s 111:106, dosegel rekord franšize, 59 točk, ter zbral kar 20 skokov. Davis je zadel 24 od 34 metov iz igre, od tega eno samo trojko, izjemno natančen pa je bil tudi iz linije prostih metov (9/10). Prejšnji klubski rekord, ki ga je s 50 točkami držal Jamal Mashburn, je Davis porušil po natanko 13 letih!

»Bilo je zabavno, saj je bil obroč videti tako velik, da je vse, kar sem vrgel proti njemu, šlo noter,« je po tekmi razlagal Davis. »Nisem sledil, koliko točk imam, toda ostali fantje so mi to govorili med minutami odmora. Želeli so, da dosežem 60 točk.«

Davis je samo v zadnji četrtini dosegel 19 točk, podrl pa je tudi rekord dvorane Palace of Auburn Hills. Tega je od 1. junija 2007 držal LeBron James, ki je Detroitu v finalu vzhodne konference nasul 48 točk. Obrv, kot ga kličejo v Ligi NBA, se je pridružil Shaquilleu O’Nealu in Chrisu Webberju v elitni družbi igralcev, ki so po letu 1983 na tekmi vknjižili 50 točk in 20 skokov.

Pred zadnjo četrtino so Pelicansi vodili z 80:75. Pistonsi so nato dosegli prvih šest točk zadnjega dela igre, z Davisom na klopi New Orleansa, na igrišče pa se je vrnil 10 minut pred koncem, dominiral in prinesel zmago Pelicansem.

Tekma dneva se je odvila v Oklahomi City, toda Cleveland Cavaliersi so poskrbeli, da je bil derbi hitro odločen. Cavsi so med tekmo proti Thunderjem vodili že s 26 točkami razlike, na koncu pa slavili zmago s 115:92, in to kljub temu, da je Kyrie Irving zaradi trebušne gripe na parketu preživel le devet minut.

Breme sta na svoje pleča prevzela preostala superzvezdnika zvezdniškega tria Cavaliersov, LeBron James in Kevin Love. James je tekmo zaključil s 25 točkami, 11 podajami in sedmimi skoki, Love pa je v statistiko vpisal 29 točk in 11 skokov. Kevin Durant je dosegel 26 točk, Russell Westbrook pa je bil z 20 točkami, 11 podajami in devetimi skoki znova blizu trojnemu dvojčku za Oklahomo City, ki je drugič zapored izgubila doma po All-Starsu vikendu.