56 točk Aldridga od skupno 154 San Antonia, Westbrook 24+24+13

Gledalci v AT&T Centru so bili na obračunu med San Antonio Spursi in Oklahomo City Thunder priča pravemu spektaklu. Zmgovalec je bil odločen šele po dveh podaljških, ekipi sta skupaj zbrali kar 301 točko, blestela pa sta predvsem dva – LaMarcus Aldridge in Russell Westbrook. Zmaga je ostala doma.

Večer v AT&T Centru, ki bo odmeval še kar nekaj časa. San Antonio in Oklahoma sta uprizorili pravi šov, gledalci pa so zmagovalca dobili šele po 58 minutah igre. Tako prvi kot tudi drugi podaljšek je z izjemno podajo soigralcu pomagal izsiliti Russell Westbrook, ki je tokrat 24 točkam dodal še kar 24 podaj in 13 skokov. A tudi to ni bilo dovolj za zmago Oklahome. Na drugi strani je bil nezaustavljiv 33-letni velikan LaMarcus Aldridge, ki je gostom nasul kar 56 točk in s tem poskrbel za nov osebni strelski rekord.

Prepričljive zmage nad Bostonom so se veselili košarkarji Miamija, ki so Kelte ugnali s 115:99. Za varovance Erika Spolestre je bila to pomembna zmaga, s katero so prekinili niz dveh zaporednih porazov, hkrati pa se na lestvici vzhodne konference povzpeli na 6. mesto.

Na preostalih dveh tekmah sta se do zmagi prebili moštvi Denver Nuggetsov in Sacramento Kingsov. Do novega trojneg advojčka je prišel Nikola Jokić (18 točk, 14 skokov in 10 podaj).

Liga NBA, 11.1.
Miami Heat – Boston Celtics 115:99 (28:24, 33:19, 22:29, 32:27)
(Wade 19, Richardson 18 in 6 podaj; Irving 22, 5 skokov in 5 podaj, Smart 18)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena do nadaljnjega odsoten.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – proti @Minnesota Timberwolves, 11.1., 2.00

Preostale tekme
Denver Nuggets – Los Angeles Clippers 121:100 (37:25, 28:29, 28:22, 28:24)
(Murray 23 in 6 skokov, Jokić 18, 14 skokov in 10 podaj; Williams 19 in 5 podaj, Harris 18 in 11 skokov)

San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 154:147* (33:23, 37:40, 35:30, 25:37) (24:17)
(Aldidge 56, 9 skokov in 4 podaje, White 23, 8 podaj in 5 skokov; George 30 in 8 skokov, Grant 25 in 12 skokov, Westbrook 24, 24 podaj in 13 skokov)

Sacramento Kings – Detroit Pistons 112:102 (34:21, 31:27, 26:26, 21:28)
(Hield 18, Giles in Cauley-Stein (14 skokov in 5 podaj) po 14; Johnson 16, Brown in Bullock (6 podaj) po 15)