Košarkarji Krke so v 19. krogu Lige ABA porazili Cedevito (90:86) in tako prekinili niz desetih porazov. V dresu Krke je bil prvo ime Marko Luković (24 točk), s petimi trojkami se je izkazal Matic Rebec.

Liga ABA, 19. krog, 22.1.
KRKA – Cedevita 90:86
Krka: Rebec 17, Curry 15, Kastrati 2, Rojc 2, Jukič 6, Dimec 9, Čebular 9, Bunič 4, Elliott 2, Luković 24.

Obe ekipi sta zadeli po 11 trojk, za to pa sta porabili po 27 metov.

17:27

Domačini so dobro začeli, a so potem v igri koš za koš z nekaj napakami dovolili gostom, da so povedli 17:27. To je bil balzam za gostujočo ekipo, ki je dan poprej gostovala v Splitu in izgubila še četrtič v domači ligi. Tako v Splitu kot v Novem mestu pa so gostje igrali brez poškodovanega Marka Tomasa.

23:1

Dolenjci se niso predali – sledila je redko videna serija 23:1 in vodstvo Krke 40:28! V tem delu je blestel Matic Rebec (tri trojke in štiri podaje v 1. polčasu). Do konca polčasa so gostje po zaslugi Mirze Begića (na koncu 8 točk) prišli do zmernega zaostanka 50:44.

krka cedevita_00

V tretji četrtini so gostitelji prišli do 16 točk naskoka.

Rebec na klop, Rebec na parket

Zagrebčani so v zadnjem kosu tekme odigrali na vse ali nič. Hitro so dosegli pet zaporednih točk. Trener Krke Dejan Mihevc ni okleval z minuto odmora, ni pomagalo (takoj). Slovenski pokalni prvak je kljub prednosti prehitro in divje zaključeval napade. Pri 79:75 je Mihec potegnil Rebca na klop, na parket pa poslal Mateja Rojca.

Luković je zadel za 81:77, Cedevita pa je poravnala na 81:81. Pri 81:80 se je v igro vrnil Rebec, ki je tako zadel trojko za 84:81.

Zbrani pri prostih metih

V končnici so bili Luković, Rojc in Čebular dovolj zbrani na liniji prostih metov, da je dragocena zmaga ostala doma.