Nizozemske so bile premočne

Na evropskem prvenstvu divizije B so v torek na sporedu tekme 4. kola prvega dela. Slovenke so na tekmi v skupini A morale priznati premoč Nizozemkam. Ene glavnih favoritinj na tekmovanju v romunski Oradei so bile boljše z 89:48.

Tekmo so bolje začele nizozemske košarkarice, povedle s 7:2, nato pa naša dekleta vzpostavila ravnotežje in v zadnjo minuto prve četrtine krenila v vodstvu z 12:11. Ob koncu 15 minute je Nikolina Sofrić Slovenijo še približala na 20:23, nato pa so nasprotnice strnile svoje vrste. Pripravile so delni niz 13:1, s katerim so se oddaljile, v drugem polčasu pa z odličnim metom izza polkroga (12:24) le še povečale svojo prednost.

V slovenski vrsti je bila z 12 točkami in 8 skoki najuspešnejša Sofrićeva, 10 točk pa je dodala Neža Šrot.

S porazom si je slovenska vrsta močno priprla vrata do napredovanja v četrtfinale, kamor se bosta uvrstili najboljši reprezentanci skupine. Tja ju lahko popeljeta le poraza Izraela na današnji in jutrišnji tekmi, obenem pa slovenska zmaga proti Estoniji (sreda, ob 19.15).

Stojan Fink, glavni trener reprezentance Slovenije:
Kljub visokemu porazu sem zadovoljen s pristopom igralk. Dokler smo se držali dogovorov, smo igrali v redu. Nato nam je tudi zmanjkalo moči in Nizozemska je upravičila vlogo favorita. Ob tako uspešnem metu za tri točke je bilo težko držati ritem z njo.”