CSKA še 13-ič v zadnjih 14 letih na F4

Rubrika: Evroliga

Moskovski CSKA je prvi udeleženec finalnega turnirja Evrolige, ki bo potekal maja v Berlinu. CSKA je po hitrem postopku v treh tekmah izločil Crveno zvezdo, 71:78 je bilo na tretji tekmi.

Pripeljali koše

Po uvodnih 20 minutah je bilo 35:36 pred 18.087 gledalci, ki so se zbrali v Areni, košarkarske konstrukcije pa so bile pripeljane iz nekdanje dvorane Pionir. V tretji četrtini so prednjačili gostje, ki so si nabrali 12 točk naskoka (47:59). Do 35. minute se prednost ni stopila, Nikita Kurbanov je zadel za 55:65.

Videopovzetek tekme:

Zapretili gostom

Potem je tudi Zvezda prišla na svoj račun – Maik Zirbes je zadel za 2, Demetris Nichols je zgrešil met za tri, Marko Simonović pa je znižal na 60:65.Tri točke je dodal še Quincy Miller, prednost Moskovčanov pa se je stopila na le dve točki – 63:65.

V borih dveh minutah

Ko je Zvezda prišla na 66:67, je to očitno razjezilo Miloša Teodosića in soigralce, ki so s serijo 2:9 v dveh minutah rešili vprašanje zmagovalca.

Evroliga, četrtfinale, 3. tekma, 18.4.
Crvena zvezda – CSKA 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19) (0:3 v zmagah)
(Miller 15, Štimac 12, Dangubić 11; De Colo 20, Kurbanov in Teodosić po 12)

Danes se nadaljuje tudi slovenska četrtfinalna serija, Jaka Blažič gostuje pri Saniju Bečiroviču.