Slovenija do 6., 7. in 8. mesta v regiji

Končan je redni del regionalne lige MŽRKl, ki združuje najboljše ženske klube nekdanje skupne države. Triglavanke so tekmovanje zaključile na 6. mestu, potem ko so na zadnji tekmi Superlige izgubile na gostovanju pri Čeliku z 59:55.

Triglavanke

Gorenjke, ki so kljub zmagi v preteklem kolu že poprej ostale brez možnosti za napredovanje na finalni turnir, so v Zenici drago prodale svojo kožo. Po izjemno slabem prvem polčasu, v katerem so dosegle le 20 točk (33:20), so v preostanku tekme zaigrale veliko bolje. V 30. minuti so zaostajale le še s 40:42, a jim preobrata vendarle ni uspelo doseči.

S tekmovanjem so zaključile tudi Celjanke in Grosupeljčanke. Slednje so prvo tekmo za končno sedmo mesto dobile s točko razlike, na povratni tekmi pa se je Athlete Dolenjkam, s katerimi se bo pomeril tudi v polfinalu Pokala članic, oddolžil z obrestmi in slavil zmago s 83:64. Na tekmi se je po rehabilitaciji poškodbe na parket vrnila slovenska reprezentantka Tina Trebec (31 minut, 11 točk, 5 skokov, podaja), ki jo v ponedeljek čaka začetek priprav na 2. kvalifikacijski ciklus za EP 2017, v katerem se bo Slovenija pomerila z Latvijo (sobota, 20. februarja, ob 18.30). Medtem je v grosupeljski vrsti debitirala bosanska okrepitev Irma Rahmanović in bila že na prvi tekmi najboljša posameznica v svoji ekipi (34 minut, 17 točk, 9 skokov, 4 podaje).

Liga MŽRKL, Superliga, 6. krog, 10.2.

ČELIK – Triglav 59:55 (16:11, 17:9, 13:20, 13:15)
(Kapor 19, Iriškić 10 (5 podaj); Jevtović 14 (8 skokov), Meden 10)

LESTVICA: 1. Budućnost (8 zmag/1 poraz), 2. Radivoj Korać (6/4), 3. Kvarner (4/6), 4. Čelik (4/6), 5. Medveščak (5/4), 6. Triglav (2/8).