Goran Dragić blizu trojnemu dvojčku ob novi zmagi Miamija

V Ligi NBA so Miami Heat zabeležili še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. V Charlotteu je Vročica odpravila Hornetse z 98:95. Odlično predstavo je prikazal Hassan Whiteside, ki je tekmo zaključil s trojnim dvojčkom.

Center Miamija je v statistiko vpisal 10 skokov, 10 podaj in 10 blokad, to pa je njegov tretji trojni dvojček kariere. Zelo blizu trojnemu dvojčku je bil tudi naš Goran Dragić, ki je vknjižil 12 točk, devet podaj in osem skokov, ob tem pa ukradel še dve žogi. Izkazal se je tudi Beno Udrih, ki je v 15 minutah igre dosegel štiri točke, dva skoka in dve podaji. Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 22 točkami.

Moštvo iz Floride je na najlepši način zaključilo nov niz gostujočih tekem – po porazu proti Houstonu, je ekipa v sredo premagala Dallas, v petek pa se še uspešno maščevala Charlotteu za visok poraz iz 9. decembra, ko so bili Hornetsi boljši z 99:81. Tudi v petek je bil Charlotte blizu zmage, a sta Wade in Chris Bosh zrežirala preobrat. Minuto pred koncem so Hornetsi vodili s 93:90, nato je omenjeni udarni duo Miamija dosegel pet zaporednih točk, zmago Heata pa je z zabijanjem ob koncu tekme potrdil Luol Deng.

Obiskovalci tekme v Madison Square Gardenu so bili priča novemu porazu New York Knicksov, hkrati pa novi zelo dobri predstavi Saše Vujačića. Brez Carmela Anthonyja, ki je tekmo izpustil zaradi bolečin v kolenu, so Kratkohlačniki klonili proti Memphis Grizzliesom, s 85:91. Za moštvo iz New Yorka je to četrti zaporedni poraz, osmi na zadnjih devetih tekmah.

Vujačić je tekmo zaključil z 10 točkami, to pa je še četrtič na zadnjih šestih tekmah, da je Mariborčan dosegel dvomestno število točk. Zadel je dva od petih metov za tri točke, in bil natančen pri prostih metih, kjer je zadel vse štiri. Ob tem je v statistiko vpisal še štiri skoke in eno podajo.

Domači so bili zelo blizu preobrata in prekinitvi negativne serije. V zadnji četrtini so Grizliji že vodili z devetimi točkami razlike, toda Knicksi so se kljub temu po trojki Arrona Afflala, 35 sekund pred koncem, približali na 87:85. Ko je na drugi strani Marc Gasol zgrešil polaganje, pa je nato Afflalo zgrešil met za izenačenje. Vodstvo Memphisa in končno zmago je iz prostih metov utrdil Jeff Green, s 16 točkami najboljši strelec Memphisa. Pri domačih se je z 18 točkami izkazal Jose Calderon.

Boston Celticsi so na gostovanju v Clevelandu šokirali Cavalierse, po trojki Averyja Bradleyja ob zvoku sirene, s katero je Keltom prinesel zmago s 104:103. Celticsi so v zadnjih treh minutah tekme zapravili sedem točk naskoka, in sedem sekund pred koncem zaostajali za štiri točke.

Koš za priključek je najprej zadel Evan Turner, nad njim pa je JR Smith napravil še osebno napako. Po zgrešenem prostem metu Turnerja, se je žoga v avt odbila od LeBrona Jamesa, ob gledanju posnetka, ki je določil, čigava bo žoga, pa je glavni trener Bostona, Brad Stevens, na hitro svojim igralcem narisal zmagoslavno akcijo. Zadet met Bradleyja je sprožil noro proslavljanje mladih igralcev Bostona, ki so jih Cavsi v minuli končnici pometli v prvem krogu.

Liga NBA, redni del sezone, 5. 2.:

ATLANTA – Indiana 102:96 (26:29, 24:22, 23:21, 29:24)
(Millsap 24, Horford 21 (7 skokov, 6 podaj); George 31 (9 skokov, 6 podaj), Allen (14 skokov) in Miles po 13)

Charlotte – MIAMI 95:98 (31:25, 16:22, 26:20, 22:31)
(Williams 27, Batum 21 (7 podaj, 6 skokov); Wade 22 (5 podaj), Bosh 20 (6 skokov))

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 12 točk (5/8 za dve, 0/2 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 9 podaj in 2 pridobljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 15 minut, 4 točke (2/6 za dve), 2 skoka, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.

Orlando – LA CLIPPERS 93:107 (20:28, 24:27, 29:22, 20:30)
(Oladipo 18, Fournier 16 (6 skokov); Paul 21 (6 podaj), Redick in Crawford po 20)

WASHINGTON – Philadelphia 106:94 (38:18, 22:29, 22:25, 24:22)
(Beal 22, Gortat 21 (13 skokov); Smith 22 (5 skokov, 5 podaj), Canaan 18)

BROOKLYN – Sacramento 128:119 (33:25, 32:36, 38:24, 25:34)
(Johnson 27 (11 podaj, 6 skokov), Lopez 26 (12 skokov); Cousins 24 (10 skokov, 10 podaj), Cauley-Stein 16 (6 skokov))

Cleveland – BOSTON 103:104 (32:20, 17:23, 24:22, 30:39)
(James 30 (7 skokov), Smith 20; Thomas 22, Turner 19 (12 skokov, 6 podaj))

New York – MEMPHIS 85:91 (18:24, 22:26, 22:19, 23:22)
(Calderon 18 (8 skokov, 5 podaj), Porzingis 17 (10 skokov); Green 16 (5 skokov), Barnes 12 (7 skokov))

Saša Vujačić (New York Knicks) – 16 minut, 10 točk (2/5 za tri, 4/4 PM), 4 skoki, 1 podaja in 1 izgubljena žoga.

DENVER – Chicago 115:110 (30:26, 25:31, 18:32, 42:21)
(Gallinari 33, Mudiay 22 (5 podaj); Rose 30 (9 skokov, 8 podaj), Butler 19 (5 podaj))

UTAH – Milwaukee 84:81 (18:19, 22:25, 21:16, 23:21)
(Hood 23, Hayward 18 (5 skokov); Middleton 18 (6 skokov), Bayless 15)

Dallas – SAN ANTONIO 90:116 (12:27, 14:35, 34:26, 30:28)
(Villanueva (6 skokov) in Anderson po 13, Nowitzki 10 (8 skokov); Leonard 23, Mills 16)