30 točk in šest trojk Gasola za zmago Španije, v četrt finale še Grčija, Latvija in Francija

Rubrika: EuroBasket 2015

V francoskem Lillu so se začeli boji osmine finala EuroBasketa 2015, znane pa so prve štiri reprezentance, ki so si zagotovile mesto med najboljšimi osmimi ekipami Evrope. Slovenska reprezentanca je izgubila tekmo z Latvijo, s 66:73, in na ta način zaključila s tekmovanjem na letošnjem EuroBasketu. Španci so z odlično zadnjo četrtino, v kateri je blestel kdo drug, kot Pau Gasol, premagali Poljsko, zmago pa je zabeležila tudi Grčija.

Španska reprezentanca, ki že v prvem delu prvenstva s svojo igro, ni posebej prepričala košarkarske strokovnjake, je enako neprepričljivo delovala skozi uvodne tri četrtine. Poljaki so na drugi strani delovali samozavestno in bili vse do zadnje četrtine v igri za zmago. V zadnjih deset minut sta ekipi krenili poravnani na 55, nato pa se je Španija oddaljila z nizom sedmih zaporednih točk, poljska reprezentanca pa je napravila številne napake. Seveda so Španci to s pridom izkoristili, pobegnili na +10 (67:57), razliko do konca še povišali in tekmo dobili z 80:66. Pošastno tekmo je odigral Pau Gasol, ki je zadel kar šest trojk, na poti do 30 točk, sedmih skokov in štirih podaj.

Napredovanje v četrt finale sta si z visokima zmagama zagotovili tudi Grčija in Francija. Grki so v drugem polčasu strli odpor Belgije in jo premagali s 75:54, Francozi pa so s 76:53 odpravili Turčijo.