2. SKL: Termalci porazili Hrastnik, Ristič se je ustavil pri 30

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno šesto kolo sezone. Le moštvu Grosupljega je uspelo v tem kolu zmago slaviti na gostujočem parketu, na petih preostalih tekmah pa je zmaga ostala doma. Najvišjo zmago kola je zabeležila ekipa Term Olimie Podčetrtka, ki je s kar 91:61 premagala Hrastnik.

Peto zmago v tej sezoni sta v šestem kolu zabeležili dve moštvi, Plama Pur in ECE Triglav. Moštvi iz Kranja je v soboto premagalo Konjice z 80:74, ekipa iz Ilirske Bistrice pa je že v petek s 75:66 odpravila AKK Branik Maribor.

V zadnji četrtini si je zmago z 90:81 nad Parklji v Črnomlju priborila tudi Kolpa. Znova je blestel Črt Ristič, ki je tokrat dosegel 30 točk, zbral pa še šest skokov in pet podaj. Še minuto pred koncem tekme so domači vodili le za točko, nato pa tekmo zaključili z nizom 9:1, prav vse točke pa so dosegli iz linije prostih metov.

Zanesljivo zmago je na Kodeljevem doseglo Grosuplje, ki je Slovan, ki je praktično celotno tekmo odigral le s petimi igralci, premagalo s 86:62. Še peti poraz v sezoni je doživelo ECE Celje. Od Celjanov je bila s 73:63 boljša Mesarija Prunk Sežana, ki si je priborila drugo zmago sezone.