2. SKL: Termalci suvereno, Celjani spet v igri za TOP 4

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto se je odvilo pet tekem 21. kola 2. SKL. Parklji so izgubili proti Medvodam, Konjice so ugnale LTH Castings, Celje je zmagalo na gostovanju v Sežani, Plama Pur je morala priznati premoč Podčetrtku, Triglav je bil boljši od Portoroža. Srečanje Ljubljana : Grosuplje bo na sporedu v torek.

2. SKL, 21. krog, 10.2.
Parklji – BRINOX MEDVODE 86:92 (27:28, 20:18, 16:22, 23:24)
Mlakar 19 (7 skokov), Ličen 16 (9 skokov), Korošec 15 (6 podaj); Fižuleto 21 (8 skokov), Snoj 16 (9 skokov), Jesih in Bunčič po 14.

Za uvod v 21. kolo sta se spopadli ekipi Parkljev in Brinox Medvod. Parklji so na domačem parketu kar nekoliko presenetljivo morali priznati premoč gostujoči ekipi, ki je tako dosegla osmo zmago v tej sezoni (ob tem še 13 porazov). Ljubljansko moštvo pa je bilo osmič v sezoni neuspešno, ob tem so Parklji še dvanajstkrat zmagali.

Tekma v Ljubljani je bila vseh štirideset minut zelo izenačena, kar priča tudi podatek, da so domači vodili največ za tri točke, gostje pa za devet. Po koncu prvih desetih minut so Medvode vodile za točko, na najdaljši odmor na srečanju pa so se z najmanjšo možno prednostjo podali Parklji. Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi večino časa poravnani, šest minut in pol do konca je bil rezultat zadnjič izenačen (74:74). Nato so gostje z delnim izidom 6:0 napravili odločilno prednost in vodstva do konca tekme niso več spustili iz rok. Končni rezultat je znašal 92:86 v korist ekipe Medvod, ki je imela 55-odstotni izkupiček meta iz igre.

Lovro Fižuleto je bil z 21 točkami in osmimi skoki prvi igralec Medvod, sledil mu je Luka Snoj s 16 točkami, ujel je še devet odbitih žog. Pri moštvu Parkljev je bil strelsko najuspešnejši Dejan Mlakar z 19 točkami in sedmimi skoki, Jure Ličen je zabeležil 16 točk (9 skokov).

Parklje 14. februarja čaka zaostali obračun 20. kola proti ECE Triglavu, Medvode se bodo čez teden dni v zadnjem kolu rednega dela 2. SKL pomerile s Portorožem.

KONJICE
– LTH Castings 85:75 (25:23, 19:11, 21:20, 20:21)
Bačvič 19 (7 podaj), Sevšek 14, Pungartnik 11; Kralj 21, Sočak 18 (6 skokov), Strmčnik 15 (6 skokov, 7 podaj).

Konjice so na tekmi proti LTH Castings vknjižile sedmo zmago v tej sezoni 2. SKL, ob tem imajo Konjičani še 14 porazov. LTH Castings je bil devetič neuspešen, poleg tega pa so Škofjeločani dvanajstkrat zabeležili po dve točki.

V prvi četrtini sta se ekipi ves čas izmenjevali v vodstvu, na prvi odmor pa so se s košem prednosti odpravili domači košarkarji. V drugih dvajsetih minutah so domači vztrajno višali prednost, na polčas pa so se podali z do tedaj najvišjo prednostjo na srečanju (44:34). Tudi v drugih dvajsetih minutah so Konjičani brez težav nadzorovali potek srečanja in ves čas ohranjali visoko razliko, ki so jo na koncu pretvorili v tretjo zaporedno zmago. V domači dvorani so na koncu zmagali s 85:75.

Niko Bačvič je za domačo ekipo prispeval 19 točk in sedem podaj, Gašper Sevšek jih je zabeležil 14. Pri gostih je bil najučinkovitejši David Kralj z 21 točkami, od tega je zadel pet trojk, Tim Sočak se je ustavil pri 18 točkah.

V zadnjem kolu rednega dela čez teden dni se bodo Konjice pomerile z vodilno ekipo Podčetrtka, LTH Castings pa bo gostil Parklje.

Mesarija Prunk Sežana – CELJE 78:82 (20:22, 16:22, 21:20, 21:18)
Grum 21 (5 skokov), Sirnik 17, Milašinović 15 (7 podaj, 5 prid. žog); Koštomaj 29 (9 skokov, 6 podaj), Zolotić 15 (8 skokov), Grušovnik 12.

Sežanci so, po tem, ko v prejšnjem kolu niso zabeležili nobene točke, bili neuspešni tudi na tekmi proti Celju. Mesarija Prunk je po 21 kolih na drugem mestu 2. SKL s 16 zmagami in petimi porazi, Celje pa se je po današnjem uspehu izenačilo z LTH Castings (12 zmag, 9 porazov).

V prvih dvajsetih minutah srečanja sta bili moštvi večino časa izenačeni, največ so vodili Celjani, in sicer z osmimi točkami naskoka, ravno ob koncu prvega polčasa (44:36). V drugem delu obračuna so bili ves čas v vodstvu gostujoči košarkarji, dobrih 50 sekund do konca srečanja pa so se Sežanci po trojki Matica Sirnika (17 točk) približali na vsega dve točki zaostanka, a sta zmago domačih z zadetima prostima metoma potrdila Matej Krušič in prvi strelec tekme, Tadej Koštomaj. Ob zadnjem pisku sirene je semafor kazal rezultat 82:78. Celje je tako po dveh neuspehih, ponovno okusilo slast zmage.

Glavni krivec za zmago gostov je bil Tadej Koštomaj, ki je dosegel 29 točk, le skok pa mu je zmanjkal do dvojnega dvojčka. Ilija Zolotić je zabeležil 15 točk. Pri Mesariji Prunk se je strelsko najbolj izkazal Luka Grum z 21 točkami.

V zadnjem kolu se bo Mesarija Prunk čez teden dni pomerila z ECE Triglavom, Celjani bodo gostili ekipo Ljubljane.

Plama Pur – TERME OLIMIA PODČETRTEK 71:84 (21:24, 23:19, 15:22, 12:19)
Srebovt 19 (10 skokov), Zalar 13 (5 podaj), Hreščak 12; Strnad 18, Cerkovnik 17 (12 skokov), Karavdić 14 (5 skokov).

Terme Olimia Podčetrtek je z zmago v Ilirski Bistrici le še potrdilo prvo mesto po rednem delu 2. SKL. Podčetrtčani so bili na 21 tekmah poraženi le dvakrat. Plama Pur je bila dvanajstič v tej sezoni poražena, devetkrat pa so Bistričani zabeležili po dve točki.

Domači košarkarji so bili v rahli prednosti večino prvega polčasa, največ so vodili za sedem proti koncu prvega polčasa (39:32). Ob polčasu je prednost Bistričanov znašala točko. Podčetrtčani so v drugem polčasu vzeli stvari v svoje roke in prešli v vodstvo, ki so ga povečevali iz minute v minuto, največja prednost je znašala 17 točk. Ekipa Term Olimia, ki je zadela sedem trojk več od svojih nasprotnikov, je obračun brez težav pripeljala do zmage s 84:71. Podčetrtčani so že uvrščeni v Ligo Nova KBM za obstanek, kjer bodo imeli možnost, da se prebijejo nazaj v najelitnejšo slovensko košarkarsko ligo.

Nejc Strnad je bil z 18 točkami prvi strelec zmagovalnega moštva, Anže Cerkovnik je k zmagi pripomogel z dvojnim dvojčkom (17 točk, 12 skokov). Tudi na drugi strani je Anže Srebovt zabeležil dvojni dvojček (19 točk, 10 skokov), Tilen Zalar je dosegel 13 točk.

Plama Pur bo v zadnjem kolu rednega dela gostovala v Grosupljem, ekipa Term Olimia se bo srečala s Konjicami.

Portorož – ECE TRIGLAV 71:75 (23:18, 15:17, 16:21, 17:19)
Kavgič 16 (9 skokov, 5 podaj), Katonar 15, Rožanc 11; Vojičić 22, Zdolšek 17 (5 podaj), Vravnik 12 (11 skokov).

Portorož je na tekmi proti ECE Triglavu prekinil niz dveh zaporednih zmag in je sedaj pri izkupičku 9/11. Triglav je dosegel zmago po dveh neuspešnih poskusih v prejšnjih dveh kolih. Kranjčani so po 20 tekmah zbrali osem zmag, dvanajstkrat so bili nemočni.

Gledalci v Portorožu so bila priča zelo napetemu obračunu, ki je bil odločen šele v zadnjih minutah tekme. Po prvih dveh četrtinah so bili v vodstvu s tremi točkami naskoka gostje (38:35), ob vstopu v zadnjih deset minut pa je njihova prednost znašala točko manj (56:54). Rezultat je bil dve minuti do konca srečanja poravnan na 70, nato pa je s trojko in natančnim izvajanjem prostih metov zmago Triglava potrdil prvi strelec srečanja, Aleksander Vojičić (22 točk). Triglav je na koncu zmagal s 75:71.

Poleg Vojičića je za Triglav Anže Zdolšek dosegel 17 točk, Matija Vravnik pa je dosegel dvojni dvojček (12 točk, 11 skokov). Pri domačih se je Adin Kavgič zaustavil pri 16 točkah, ujel je devet odbitih žog, Alen Katonar je zabeležil 15 točk.

Portorož bo v 21. kolu gostoval pri Brinox Medvodah, Triglav bo 14. februarja odigral tekmo 20. kola proti Parkljem.