2. SKL: Slovan prekinil zmagoviti niz Škofjeločanov

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno 16. kolo, ki je postreglo z zanimivimi tekmami. V Škofji Loki je Slovan z zmago z 81:77 prekinil niz devetih zaporednih zmag LTH Castingsa. Poraz LTH-ja je izkoristila Kolpa Črnomelj, ki je premagala ECE Celje, s 83:66. Gorenjci in Štajerci so zdaj na vrhu lestvice, s po 13 zmagami in tremi porazi.

Slovan je v prvi četrtini tekme v Škofji Loki izkoristil slabši strelski začetek LTH Castingsa, ki je zgrešil vse štiri poskuse za tri točke, na drugi strani pa so Ljubljančani zadeli tri od štirih metov za tri, in vodili s šestimi točkami naskoka (23:17). Čeprav so se Gorenjci približali na 21:23, je Slovan znova pobegnil in si do glavnega odmora nabral lepo prednost sedmih točk (43:36), v tretji četrtini pa so gostje vodili že s 60:47. LTH-ju se je kljub temu v zadnji četrtini uspelo povsem približati, in manj kot tri minute pred koncem zaostanek zmanjšati na tri točke (75:78). V zaključku tekme je pri Slovanu mirno roko ohranil Jakob Stražar, ki je v zadnjih 29 sekundah tekme zadel tri od štirih prostih metov in poskrbel za zmago Slovana z 81:71, s katero so prekinili devet tekem trajajoči niz neporaženosti LTH Castingsa.

V Domžalah so imeli domači vseskozi pobudo na igrišču – ob koncu prve četrtine so vodili z 21:12, in čeprav so v drugi četrtini Parklji za nekaj trenutkov prešli v vodstvo (40:38), je Lastovka pred zadnjo četrtino vodila z 61:55. V zadnjih šestih minutah rednega dela je bil rezultat kar sedemkrat izenačen, podaljšek pa je pet sekund pred koncem s polaganjem izsilil, s 33 točkami najboljši strelec tekme, Tomaž Podboj. Dodatnih pet minut so bolje začeli Domžalčani, pobegnili na 83:78, na koncu pa slavili zmago z 89:78.

Na tekmi v Hrastniku se je po prvem polčasu zdelo, da je že vse odločeno. Gostujoča Kolpa si je že priigrala 22 točk naskoka (52:30), toda Hrastničani so imeli drugačne načrte. Po odlični tretji četrtini, ki so jo dobili s 23:7, in dobrem začetku zadnjega dela igre, so se sedem minut pred koncem tekme približali na 58:65, tri minute pred koncem tekme pa je semafor kazal le še 71:66 v korist Črnomeljčanov. Po prostem metu Mačka je Hrastnik 47 sekund pred koncem tekme zaostajal le še za tri (71:74). Na drugi strani je Anže Cerkovnik po skoku v napadu Kolpo oddaljil na 76:71, toda Tadej Tušek je s črte prostih metov Hrastničane znova približal na 73:76. Po napaki Domna Janca, ki ni uspel žoge spraviti v igro v petih sekundah, so imeli domači na voljo napad za izenačitev oziroma zmago, toda Klemen Požin je izgubil žogo, Črt Ristič pa je s polaganjem znova dvignil vodstvo Kolpe na varnih pet točk razlike. Na koncu je Kolpa Črnomelj uspela slaviti zmago z 79:75.

V Kranju je domača ekipa Triglav Elektro gorenjske prodaje z nizom devetih zaporednih točk odprla tekmo proti Litiji, na začetku druge četrtine pa je naskok Gorenjcev narasel na 11 točk (31:20). Pred drugim polčasom so Triglavani vodili že s 46:29, po delnem izidu 9:0, s katerim so Kranjčani začeli drugi polčas, pa je razlika narasla na 26 točk. V zadnjem delu igre so Litijani nekoliko znižali zaostanek, a končna zmaga Triglav EGP s 77:58, ni bila nikoli ogrožena.

Dvoboj med ECE Celjem in Termami Olimie Podčetrtkom je bil odločen ob koncu prvega polčasa, ki so ga Štajerci zaključili z delnim izidom 15:4 in od 30:30, prišli do vodstva s 45:34. V zadnji četrtini so vodstvo še nekoliko povišali in na koncu zmagali s 83:66. V Ilirski Bistrici si je na dvoboju ekip iz Primorske, Plama Pur že v v prvem polčasu priigrala 26 točk naskoka (49:23) proti Ajdovščini, v drugem pa so le še nadzorovali razliko. Ajdovcem je uspelo v zadnji četrtini zaostanek nekoliko zmanjšati, a je Plama Pur kljub temu na koncu slavila zmago z 88:70.

2. SKL, 16. kolo

Sobota, 7. marec:
Lth Casting – SLOVAN 77:81 (17:23, 19:20, 21:21, 20:17)
(Čančar 17, Podvršnik 14; Bošnjak 23, Kovačevič 15)

VZAJEMCI LASTOVKA – Parklji 89:78 (21:12, 13:26, 23:16, 18:21, 14:3) – po podaljšku
(Alispahič 22 in 11 skokov, Ulčar 21 in 9 skokov; Podboj 33, Kobal 18)

TRIGLAV EGP – Litija 77:58 (22:18, 22:11, 12:8, 21:21)
(Vojičić 15 in 8 skokov, Luznar 12; Gorjanc 17 in 13 skokov, Peterca 8)

Hrastnik – KOLPA ČRNOMELJ 75:79 (17:29, 13:23, 23:7, 22:20)
(Tušek 22 in 12 skokov, Sattler 18; Ristič 23, Janc in Cerkovnik (11 skokov) po 14)

PLAMA PUR – Ajdovščina 88:70 (24:9, 25:14, 21:21, 18:26)