2. SKL: Plama Pur do prve zmage v sezoni

Rubrika:

V Ilirski Bistrici sta moštvi Plame Pur in Litije otvorili četrto kolo 2. SKL. Domača ekipa je slavila prvo zmago v novi sezoni, potem ko so Litijane premagali z 81:66. Preostalih pet tekem četrtega kola bo odigranih v soboto, dan pa bosta ob 17. uri v Domžalah začeli ekipi Vzajemci Lastovke in Slovana.

Zaenkrat še nepremagana ekipa Vzajemci Lastovka, ki je po treh krogih na vrhu drugoligaške razpredelnice, bo v Domžalah gostila Slovan. Kodeljevčani so sredi minulega tedna ostali brez glavnega trenerja, Simona Petrova, ki ga je po zmagi v prvem kolu in porazu v naslednjih dveh, na mestu trenerja zamenjal Jernej Ante Valentinčič. Ob 18. uri bosta na sporedu dve tekmi: v Štajerskem dvoboju se bosta udarili ekipi Hrastnika in Term Olimie Podčetrtka, Triglav Elektro gorenjska prodaja pa bo gostila Parklje. Ob 19.30 se bosta v Celju udarili moštvi ECE Celja in Ajdovščine, dan pa bosta v Škofji Loki ob 20. uri zaključila LTH Castings in Kolpa Črnomelj.

Na prvi tekmi kola je Plama Pur že zgodaj prevzela nadzor nad tekmo, Litija pa je zmago nekoliko resneje ogrozila le v prvi četrtini, ko je nekaj minut vodila. Moštvo iz Ilirske Bistrice se je nato v drugi četrtini najprej odlepilo na 11 točk prednosti (27:16), naskok pa je do konca tekme le še višalo in tik pred koncem vodilo že za 21 točk. Na koncu so varovanci Martina Novaka slavili zmago z 81:66, to pa je bila prva zmaga za to ekipo v sezoni 2014/15.