2. SKL: Parkljem v končnici ljubljanski derbi s Slovanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno prvo kolo leta 2015, ki je hkrati 10. v tej sezoni. Ljubljanski derbi med Slovanom in Parklji so s 93:88 dobili slednji, LTH Castings pa je na gorenjskem derbiju visoko premagal Triglav Elektro gorenjsko prodajo (100:72).

V Ljubljani na tekmi med Parklji in Slovanom so bili obiskovalci tekme na Ježici priča sila izenačeni tekmi. Še tri minute pred koncem tekme je bil tako rezultat poravnan na 82, nato pa so se Parklji odlepili z nizom štirih zaporednih točk, Slovanovcem pa se ni več uspelo približati na manj kot tri točke zaostanka. Bežigrajčani so na koncu slavili zmago s 93:88.

V Kranju je LTH Castings proti Triglav Elektro Gorenjski prodaji izkoristil sijajno tretjo četrtino, ki jo je dobil kar z 29:10, in na koncu zmagal z 28 točkami razlike (100:72).

Moštvo Vzajemci Lastovke je v Domžalah do zmage nad ECE Celjem prišlo v zadnji četrtini, v kateri so Celjanom, ki so v prvem polčasu vodili tudi že z dvomestnim številom (44:33, 51:40), dopustili, da so dosegli le tri točke. Domžalčani so tekmo na koncu dobili s 87:75, to pa je za njih že deveta zmaga v sezoni.

Ogromen del posla je na tekmi v Ajdovščini ekipa Term Olimia Podčetrtka naredila že v prvi četrtini, ki so jih priigrala 13 točk prednosti. Naskok je moštvo iz Podčetrtka do konca tekme še povišalo in na koncu zmagalo z 79:59.

Na zadnjih dveh tekmah dneva je Plama Pur na domačem parketu z 20 točkami razlike premagala Hrastnik (87:67), Litija pa je v drugem polčasu strla odpor Kolpe iz Črnomlja, in slavila zmago z 89:83.

Dva igralca sta v 10. kolu strelsko izstopala – za Plamo Pur je Anže Srebovt igral praktično celotno tekmo, in dosegel 32 točk, pri tem pa zgrešil le dva od 12 metov za dve točki. Pri Litiji jih je 30 dosegel Urban Gorjanc, ki je pri tem iz igre metal 60-odstotno, zadel pa je devet od desetih prostih metov.