2. SKL: Kolpa Črnomelj po podaljšku slavila pri Parkljih

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno zadnjo kolo leta 2014. Kar pet od šestih tekem se je končalo z razliko manj kot desetih točk, najzanimivejše pa je bilo na Ježici med Parklji in Kolpo Črnomelj, kjer je zmagovalca odločil podaljšek. Slavili so Dolenjci, z 79:76.

Kar pet od šestih tekem devetega kola se je zaključilo s tem, da je bilo med ekipama manj kot deset točk razlike. Na prvi sobotni tekmi so Terme Olimia Podčetrtek po preobratu v zadnjih minutah tekme premagale Litijo z 78:76. V Škofji Loki je LTH Castings premagal Plamo Pur z 81:72, potem, ko je ekipa iz Ilirske Bistrice pred zadnjo četrtino vodila s točko razlike.

Slovan je na Kodeljevem s tremi točkami razlike (87:84) premagal Triglav Elektro gorenjsko prodajo, tekmo pa je z dvema zadetima prostima metoma 18 sekund pred koncem odločil Miloš Varagič. Na ljubljanski Ježici sta se na zadnji tekmi tega leta v 2. SKL udarili moštvi Parkljev in Kolpe Črnomelj. Po prvem polčasu so imeli Dolenjci enajst točk prednosti, a so se Ljubljančani vrnili v igro in v zadnji četrtini prevladovali, a je Cerkovnik 23 sekund pred koncem rednega dela tekme, poskrbel za podaljšek. Dodatnih pet minut je bolje odigrala Kopla in slavila z 79:75.

Še najlažje delo je imela Vzajemci Lastovka, ki je v Ajdovščini domačo ekipo premagala z 19 točkami razlike (81:62). Že v petek je ECE Celje premagalo Hrastnik z 79:75.

2. SKL, 9. kolo

Sobota, 21. december:
Hrastnik – ECE CELJE 75:79 (18:29, 24:21, 12:10, 21:19)
(Maček 17, Požin 16; Babič 22, Kobale 11)

TERME OLIMIA PODČETRTEK – Litija 78:76 (22:15, 20:19, 23:23, 13:19)
(Štruc 20, Remus 19; Ovnik 28, Mavrin 11)

LTH CASTING – Plama Pur  81:72 (22:14, 10:21, 19:15, 30:22)
(Mesiček 21, Podvršnik 16; Srebovt 25, Zalar 14)

Ajdovščina – VZAJEMCI LASTOVKA 62:81 (18:24, 24:14, 12:21, 8:22)
(Rebec 18, Rajčič 10; Alispahič 23, Pušič 14)

SLOVAN – Triglav EGP 87:84 (25:21, 19:21, 22:20, 21:22)
(Varagic 25, Bošnjak 19; Radončič 22, Bešter 14)

Parklji – KOLPA ČRNOMELJ 73:79 (15:21, 15:20, 22:13, 15:13, 6:12) – po podaljšku
(Podboj 15, Kalamanda 14; Cerkovnik 16, Zupan in Ristič po 15)

LESTVICA: 1. Vzajemci Lastovka (8/1), 2. LTH Casting (7/2), 3. Terme Olimia Podčetrtek (7/2), … 12. Hrastnik (1/8).