19 točk Gorana Dragić in zmaga Miamija za prekinitev niza porazov

V Ligi NBA je moštvo Miami Heat v sredo prekinilo niz šestih zaporednih porazov, in zabeležilo 11. zmago v tej sezoni. Vročica je na napeti tekmi, ki so jo košarkarji iz Floride odločili šele v zadnji minuti, premagali Sacramento Kingse, s 107:102. Junak je na koncu postal Tyler Johnson, ki je tekmo začel na klopi, na koncu pa dosegel 23 točk.

Znova se je izkazal tudi Goran Dragić. Tekmo je zaključil z 19 točkami in sedmimi podajami, z njim na parketu pa je Miami tekmo dobival z 22 točkami razlike. Goran je zadel vseh devet prostih metov, za dve točki pa je zadel pet od desetih metov. Ljubljančan je bil edini košarkar začetne peterke Miamija, ki je dosegel dvomestno število točk, veliko zaslug za zmago pa imajo predvsem igralci iz klopi pri Vročici, ki so dosegli kar 61 točk.

Košarkarji Miamija so večino srečanja nadzorovali potek igre, in še v tretji četrtini vodili s 16 točkami razlike (84:68). Ob koncu tretjega dela igre pa se je Vročici povsem ustavilo, Sacramento pa je dosegel kar 17 zaporednih točk, in tudi prešel v vodstvo, z 91:89. Čeprav se je Miamiju v končnici tekme še uspelo oddaljiti, pa sta moštvi v zadnjo minuto tekme krenili poravnani na 102.

Izenačenje je s košem in dodatnim prostim metom prekinil Tyler Johnson, ki je že pred tem atraktivno blokiral Darrena Collisona. Prav Johnson je po zgrešenem polaganju DeMarcusa Cousinsa, z dvema prostima metoma tudi postavil končni rezultat tekme, 107:102 za Miami.

Pred začetkom tekme s Sacramentom, so Miami Heat izvedeli, da so do konca sezone ostali brez Justisea Winslowa, ki bo zaradi strgane vezi v desni rami, potreboval operacijo, zaradi katere ga bomo najverjetneje na parketu videli šele v naslednji sezoni.

Moštvo Chicago Bulls je izkoristilo odsotnost Kevina Lovea in Kyriea Irvinga, in na gostovanju premagalo aktualne prvake Lige NBA, Cleveland Cavalierse, s 106:94. Največ zaslug za to ima Jimmy Butler, ki je v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 20 točk.

Butler, ki je le tekmo poprej proti Charlotte Hornetsom dosegel kar 52 točk, je, ko se je tekma lomila, dosegel 10 zaporednih točk, za drugo zaporedno zmago Chicaga, skupno 18. v sezoni. Ob tem imajo Biki še 18 porazov, zasedajo pa skromno osmo mesto v vzhodni konferenci. Na drugi strani je bil sredin poraz Clevelandov osmi v tej sezoni, ob 26 zmagah, še naprej pa prvaki ostajajo na vrhu Vzhoda, s tremi tekmami prednosti pred Toronto Raptorsi. Pri domačih je blestel LeBron James, ki je na parket stopil kljub bolezni, in dvoboj zaključil z 31 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami.

New York Knicksi, za katere Saša Vujačić znova ni stopil na parket, tudi proti Milwaukee Bucksom niso uspeli prekiniti niza porazov. Kratkohlačniki so proti Jelenčkom klonili šele ob zvoku sirene, ko je koš za zmago Milwaukeeja zadel ‘The Greek Freak’, Giannis Antetokounmpo.

Grški reprezentant je tekmo zaključil s 27 točkami in 13 skoki, najpomembnejše pa je napravil ob koncu tekme. Najprej je žogo izbil Derricku Roseu, in Milwaukeeju priboril zadnji napad na tekmi, nato pa izkoristil svojo višino, in mirno zadel zmagovalni met preko rok Lancea Thomasa. New York Knicksi, za katere je Carmelo Anthony dosegel 30 točk, vknjižil pa še 11 skokov in sedem podaj, so izgubili še šestič zapored.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 1.:

Cleveland – CHICAGO 94:106
(James 31 (8 skokov, 7 podaj), McRae 21; Butler 20 (8 podaj, 6 skokov), Gibson 18 (7 skokov))

CHARLOTTE – Oklahoma City 123:112
(Batum 28, Walker 20 (9 podaj); Westbrook 33 (15 skokov, 8 podaj), Kanter 22 (8 skokov))

Orlando – ATLANTA 92:111
(Gordon (10 skokov) in Payton (6 podaj) po 15; Schroder 18 (7 podaj, 6 skokov), Bazemore 17)

New York – MILWAUKEE 104:105
(Anthony 30 (11 skokov, 7 podaj), Rose in Kuzminskas po 15; Antetokounmpo 27 (13 skokov), Monroe 18 (9 skokov))

Sacramento – MIAMI 102:107
(Lawson (6 podaj), Temple in Afflalo po 15; T. Johnson 23 (6 skokov), Dragić 19 (7 podaj))

LA CLIPPERS – Memphis 115:106
(Rivers 28 (7 podaj), Crawford 22; Gasol 23 (6 podaj), Conley 17 (12 podaj, 7 skokov))

GOLDEN STATE – Portland 125:117
(Curry 35 (7 skokov, 5 podaj), Durant 30 (5 skokov); McCollum 35 (9 skokov, 5 podaj), Crabbe 18 (5 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 30 minut, 19 točk (5/10 za dve, 0/2 za tri, 9/9 PM), 1 skok, 7 podaj, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.