18 točk Dragića ob novi zmagi Phoenixa nad Lakersi (VIDEO)

NBA sezona se je začela tudi za obe moštvi s slovenskimi predstavniki. Phoenix je – tudi po zaslugi 18 točk Gorana Dragića – še enkrat več premagal LA Lakers, ki so v zadnjih letih postali prava “stranka” franšizi iz Arizone. Zoran Dragić ni bil v kadru Jeffa Hornaceka, zmago pa je z Memphisom zabeležil Beno Udrih.

Ključ do zmage Phoenixa, ki je že prvo četrtino dobil za 14, ob polčasu pa vodil za 10, so bii izjemni meti za tri točke, saj so jih zadeli kar 15. Odlična timska igra v napadu je rezultirala v tretji četrtini, končala se je s kar 39:23 v korist Sonc. Če je imel Hornacek v kadru kar šesterico mož, ki je presegla 10 točk, pa je za goste bolj ali manj zadeval le Kobe Bryant (31 točk, 11/25 iz igre).

“Kobe lahko zadane 30 točk, toda danes je potreboval veliko število metov. Mislim, da njegov izkoristek ni bil tako dober. To smo si želeli,” je po tekmi dejal Goran Dragić.

Memphis je po dolgih sušnih letih spet dobil uvodno tekmo v sezoni, kar se ni zgodilo vse od selitve v mesto bluesa. Gostje iz Minnesote se niso predali vse do zaključka zadnje četrtine, ko so Grizliji z delnim izidom 9:0 prešli v vodstvo (87:85). Po košu Marca Gasola slabo minuto in pol pred koncem, skupno 32 točk, kar je njegov rekord kariere, je bil rezultat 101:96 in postalo je jasno, da bo zmaga ostala doma. Beno Udrih je v 14 minutah vpisal 2 točki.

NBA, 30. oktober:
PHOENIX SUNS – La Lakers 119:99
(Thomas 23, Marc. Morris 21, G. Dragić 18, 5 skokov in podaji v 26 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru; Bryant 31, Davis 14 in 9 skokov)

MEMPHIS GRIZZLIES – Minnesota Timberwolves 105:101
(Gasol 32 in 9 skokov, Randolph 25 in 13 skokov, … Udrih 2, skok in podaja v 14 minutah; Young 26, Williams 18)

CHARLOTTE HORNETS – Milwaukee Bucks 108:106 – po podaljšku
(Walker 26, Williams 19; Knight 22 in 13 podaj, Middleton in Mayo po 17)

INDIANA PACERS – Philadelphia 76ers 103:91
(Hibbert 22, Sloan (10 skokov) in Stuckey po 16; Wroten 22, Šved 18)

BOSTON CELTICS – Brooklyn Nets 121:105