16-0! Golden State Warriorsi postavili nov rekord Lige NBA

Liga NBA je bila v torek povsem v znamenju praznovanja rekordnega začetka sezone aktualnih prvakov, Golden State Warriorsov. Kamere nacionalne televizije so bile v Oaklandu, kjer so gostovali Los Angeles Lakersi, druga najslabša ekipa v celotni ligi, in Bojevniki niso razočarali. Jezernike so premagali s 111:77 in tako zabeležili še 16. zaporedno zmago na začetku sezone.

Golden State Warriorsi so na zadnjih 43 domačih tekmah dosegli vsaj 100 točk. Na prvih 16 tekmah sezone v povprečju dosegajo 114,5 točk na tekmo, njihovi nasprotniki pa 100,1 točko na tekmo. Ob tem žoga pri igralcih odlično kroži, saj v povprečju beležijo kar 29,4 podaje na tekmo. (Foto: ESPN)

S tem dosežkom so Warriorsi prehiteli Washington Capitolse iz sezone 1948/49 in Houston Rocketse iz sezone 1993/94. Moštvo Golden Statea je že v prvi četrtini postavilo stvari na svoje mesto, nato pa vodstvo vztrajno nadgrajevalo in stopnjevalo svojo igro. Na polovici igre v zadnji četrtini je semafor kazal že 106:65 v korist domačih in slavje v Oracle Areni se je začelo.

Stephen Curry je igro zapustil v zadnjih sekundah tretje četrtine, ko je bilo že vse odločeno, v zadnji četrtini pa se ni vrnil na parket. V 30 minutah igre je dosegel 24 točk in devet podaj, ob tem pa ni izgubil niti ene same žoge. Draymond Green je dodal 18 točk, sedem skokov in pet podaj.

Pri Lakersih je eno izmed najslabših tekem kariere odigral Kobe Bryant. Zgrešil je kar 13 od 14 metov iz igre, edini zadeti met pa je bila trojka, od koder je zvezdnik Jezernikov metal 1/7. S tem je tudi izenačil svoj najslabši strelski večer v karieri, na tekmi, kjer je zadel vsaj en met iz igre. Dosegel je štiri točke, v statistiko pa vpisal še šest podaj.

Kar 11 od 16 tekem so Warriorsi dobili z razliko, višjo od desetih točk, na poti do rekorda pa so med drugim premagali Memphis s 50 točkami razlike in Houston z 20 točkami razlike. Z obema moštvoma so se Warriorsi tudi srečali v končnici v minuli sezoni. Skupno je bila to že 28. zaporedna zmaga Bojevnikov na domačem parketu, v zadnjih dveh sezonah pa so v Oaklandu na 50 tekmah le dvakrat izgubili. Warriorsi so postali tudi prva ekipa v zgodovini, ki je v dveh zaporednih sezonah zabeležila vsaj 16 zaporednih zmag v sezoni.

Zanimivo je bilo v Portlandu, kjer se je tekma med Trail Blazersi in Chicago Bullsi odločila v zadnjih minutah. Na parket se je pri Bikih vrnil Derrick Rose, ki je dve tekma izpustil zaradi poškodbe gležnja. Dvoboj je bil sicer le dvakrat izenačen, Chicago pa je vodil že s 13 točkami razlike, Portlandu pa je kljub temu uspelo narediti tekmo zanimivo. Edini izenačenji so Trail Blazersi tako izsilili v zadnjih petih minutah tekme, še 20 sekund pred koncem je Damian Lillard Portland približal na 86:85, nato pa so igralci Chicaga v končnici ohranili mirne živce, in zadeli vseh šest prostih metov.

Pri gostih je bil najboljši strelec Jimmy Butler z 22 točkami, Rose jih je dodal 17, na drugi strani pa se je z 19 točkami, desetimi skoki in osmimi podajami izkazal Lillard.

V prestolnici Združenih držav je blestel Paul George, ki je na poti do 40 točk zadel kar sedem trojk, kar je bil del rekorda Indiana Pacersov, ki so zadeli kar 19 trojk, in premagali Washington Wizardse s 123:106. C.J. Miles je dodal 32 točk, Indiana pa je dobila še deveto od zadnjih 11 tekem. Pacersi so zadeli neverjetnih 19 trojk iz 26 poskusov (73,1-odstoten met).