1. TEKMA, 1. STRELEC: Dončić 16 za suvereno zmago proti Kitajcem

Led je prebit! Amerika (in Kitajska) sta danes ponoči spoznali Luko Dončića oz. nekaj iz njegovega bogatega košarkarskega  repertoarja. Dallas je s 116:63 porazil kitajsko ekipo Beijing Ducks, Dončić pa se je ustavil pri 16 točkah.

Po Dirku Luka

Po skoraj treh mesecih trdega dela je Luka prišel na svoj račun. Z njim pa tudi Dallasa, ki v Ljubljančanu vidi nov vodilni obraz franšize, ki bo v tej sezoni prevzel vodilno vlogo in žezlo od Dirka Nowitzkega, ki počasi jemlje slovo.

Racionalno in zrelo

Luka je izvrstno izkoristil nocojšnjih 29 minut, ki mu jih je namenil trener Rick Carlisle. 16 točkam je dodal šest skokov (vse v obrambi) in dve podaji, ni pozabil na soigralce. Tak je bil tudi v Evropi. Z metom ni pretiraval, bil je racionalen (¾ za 3, 2/3 za 2, 3/6 za 1). Dončić je tekmo začel v prvi peterki. Sprva je igral na štirici, prvi koš je dosegel po pridobljeni žogi v obrambi, potem pa se je sprehodil do koša gostov in položil žogo skozi obroč.

Tudi z žogo v roki

V 2. polčasu smo ga videli tudi na mestu organizatorja igre, kjer pa je bil za Kitajce tudi nerešljiva uganka. Ustavljali so ga z osebnimi napakami.

V dresu gostov se je z 29 točkami izkazal Justin Hamilton, nekdanji hrvaški reprezentant in ex-član Cibone.

Kitajci niso merilo, je pa Dončićeva predstava dobra in vzpodbudna napoved za sezono Lige NBA. Naj čim preje začne!